Her web sitesi sahibinin ortak isteğidir sitelerinin googlede hızlı index alması. Birçok seo uzmanı bu konuda makaleler yazmakta bazıları doğru bazıları tamamen yalan bazılarıda eksik olan makalaler paylaşmaktalar. Peki hangisine inanmalıyız? Bazı web siteleri içerik paylaşımı yaptıklarında dakikalar içinde googlede index almakta peki siz nasıl bu şekilde aktif bir site oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda bu konuyu biraz irdeledik yazının devamında bu konu ile alakalı detaylı bilgiler mevcut.

Arama motorları, web sitelerinin değerlendirilmesi ile alakalı olarak son birkaç sene içerisinde inanılmaz gelişmeler yaşamış ve kendi içerisinde algoritma farklılıkları yaratarak da insanların sitelerini daha farklı noktalara ulaştırması yönünden teşvik edici olmuştur. Hızlı index alma yöntemleri ile alakalı olarak insanlar çok ciddi araştırmalar yapmakta ancak hep aynı bilginin internet üzerinde yer alması nedeni ile bu anlamda çok da fazla iyi hareket edebilecek bilgiye ulaşamazlar.

İnternet üzerinde SEO çalışmaları ile alakalı olarak birçok farklı kaynak bulabilmeniz elbette ki mümkün ancak zaman içerisinden bu kaynakların ne kadar etkili olduğu tartışılır.
Arama motorları, SEO algoritmaları ile alakalı olarak sürekli güncelleme getirmekte ve bu güncellemelerin gelmesi ile birlikte önceki bilgilerin çok önemli bir kısmı artık çöp bilgi konuma ulaşmaktadır. Güncel algoritmalara göre hızlı index alma yöntemleri ile alakalı olarak siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz.
Güncel Hızlı İndex Alma Yolları
Günümüzde arama motorlarının dikkate aldığı birçok farklı SEO algoritması bulunur. Bunların içerisinde Google Panda, Hummingbird, Orion ve Pigeon gibi birçok farklı algoritma ortaya çıkmıştır. Bu algoritmalar, web sitelerinizi değerlendirirken en çok dikkat edilen ve hızlı index alma yolları ile alakalı olarak en önemli algoritma bütünleri olarak dikkat çeker. Bu algoritmaların tamamına göre hızlı index almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar şu şekilde listelenebilir;
Sitenizi sürekli olarak özgün içerikler ile besleyin.
Sitenize her gün içerik girin ve popüler başlıklara yönelerek rekabet içerisinde yer alın.
Kaliteli ve organik backlinkler ile sitenizi canlandırın.
Sosyal medyayı kullanarak sitenize trafik sağlayın.
Sitenizde yorum alacak içerikler yayınlayın ve ilgi çekin.
Bu unsurlar hızlı index alabilmek için son derece önemlidir. Sitenize eklediğiniz içeriklerin uzun ve özgün olmasına her zaman için özen gösterin ve sitenizdeki farkı gözleriniz ile görün.